Elektrické koloběžky e-KOSTKA jsou tu!

Kostka uvádí první českou elektrokoloběžku e-Kostka. Jde o unikátní řešení, naprosto bez kabelů, kdy veškerá elektronika, elektromotor a baterie jsou v náboji kola. Koloběžku jsme samozřejmě vyzkoušeli u nás na prodejně a musíme říci, že je prostě úžasná. Oproti klasickým malým elektrokoloběžkám nabízí pohodlné svezené koloběžky s velkými koly, senzory reagují perfektně a tak můžete vyloženě jet na baterky, nebo použít jen pomoc při odrazu díky chytrým senzorům a softwaru. Někomu se může zdát 250 W elektromotr slabý, ale při našich testech se skvěle osvědčil.  Všechny parametry můžete  nastavovat v přehledné mobilní aplikaci pro váš telefon.

Hlavní parametry

  • První česká elektrokoloběžka
  • Bez kabelů, bez nutnosti registrace a pojištění
  • Ovládání pomocí mobilní aplikace
  • Výkon motoru 250 W
  • Maximální rychlost 20 - 25 km/h
  • Rychlé nabíjení (cca 2,5 hodiny), rekuperace
  • Dojezd až 50 km na jedno nabití
  • Dostupná i ve skládací variantě

Dostupné varinaty

Více si přečtěte níže přímo slovy výrobce koloběžek KOSTKA.

Vážení zákazníci, milí příznivci koloběhu....

V posledních letech lze na celosvětové úrovni pozorovat velký nárůst mikromobility. S tím jsou samozřejmě spojeny nové výzvy a hledání řešení na straně výrobců i zákonodárců. Všichni jsme svědky masivní vlny rozličných elektrovozítek - od malých inline koloběžek, přes různé jednokolky až po velké "Harley koloběžky": ty jsou unikátní pouze u nás z důvodu neaktualizovaných zákonů. A protože tyto koloběžky neodpovídají platné EU legislativě, nelze je volně v silničním provoze používat. S tímto faktem je spojeno mnoho otázek týkající se nejen bezpečnosti, ale i celkové využitelnosti a vhodnosti včetně (ne)rozvinuté infrastruktury; je zde celá řada povolení a zákazů. Česká republika se v současnosti drží v dosti konzervativní poloze nejen z pohledu tvorby zákonných norem, ale i v celkovém rozvoji infrastruktury.
V Německu (v podstatě v celé EU, byť v mnoha státech dosud nebyly zákonné normy podle evropského nařízení nastaveny) již byla schválena první legislativa, která omezuje pohyb nynějších elektrokoloběžek ovládaných pomocí akcelerátoru. Takové koloběžky musí být opatřeny pojištěním, registrační značkou, a hlavně - jsou s tím spojena další technická omezení. Legislativou nastavený trend se postupem času promítne i do České republiky.
Trendy v oblasti mikromobility a elektromobility bedlivě sledujeme a vývojem a produkcí elektrokoloběžek se zabýváme již více let. Doposud jsme neměli správné řešení, které by odpovídalo představám zachování funkce koloběžky jako prostředku zdravého pohybu. Naším cílem nebylo vytvořit scooter, ale zachovat princip klasické koloběžky s přípomocí elektropohonu.

Slovy Marka Kostky ml.:

“V těchto koloběžkách vidíme do budoucna veliký potenciál. Člověk si jízdu na této koloběžce skutečně užívá. Pravdou je, že ze začátku jsem byl také odpůrcem všech elektrifikovaných koloběžek. Ale po tom, co jsem si pár dní vyzkoušel život s touto koloběžkou, jsem se pouze čistě ke klasické verzi jen těžko vracel. Teď se bavím hlavně o mikromobilitě a rychlých přesunech. Důležité je, že byl zachován koncept sportovně laděné koloběžky. Proto ten úžasný pocit, když jedete celou dobu "na svých", je zachován a nic ho nenahradí. Na druhou stranu ji mohou využívat lidé, kteří pomocí ní vyrovnávají výkonnost zdatnějšího protějšku, tedy stejně jako u elektrokol. Kdo se zapomene, nechá se unést a pojede na maximum, snadno si sáhne na dno. Pak se člověk ani nestačí divit, že kopec vyletí dvacítkou v hodině, i když by ho na normální koloběžce sotva vyjel.”

Detaily koloběžky e-HILL MAX FOLD (E1)

“Jakmile člověk pozná pocit a krásu rychlosti bez větší námahy, kdy zdolá každé převýšení ve městě bez jakéhokoliv problému nebo při přesunu z místa na místo, bez zadýchání a zpocení a současně se u toho protáhne, zamiluje se a koloběžka mu jednoduše k tělu přiroste. Nazývám to synergií pohybu:-). Pohyb po městě se pak stane daleko příjemnějším.”
“Neříkám že koloběžka bez motoru je již za zenitem, e-Kostka je však alternativa k rychlejší, bezpečnější a ekologičtější mikromobilitě k dostupným elektrovozítkům s výhodou všech vlastností sportovní koloběžky a všech pozitivních zdravotních aspektů, které nám přináší. Pokud máte klasickou sportovní koloběžku, tak ta bude mít ve vašem životě samozřejmě vždy své místo. Myslím, že oba dva typy koloběžek vedle sebe vzájemně skvěle fungují.“
“Věřím, že tento nový segment přivede nové příznivce tohoto úžasného sportu a že elektrokoloběžka nemusí být pouze „vozítko“ s akcelerátorem na řídítkách.”
“Pojďmě si nyní společně představit, co to ta e-KOSTKA vlastně je...”
e-KOSTKA je unikátní chytrá elektrokoloběžka vyráběná v České republice. Přesunujte se z místa na místo s lehkostí, jakou jste doposud nepoznali. Systém založený na senzorech umístěných v náboji koloběžky zaznamenává aktivitu pohybu člověka a reaguje tak na veškeré vaše podněty, ať už chcete přidat nebo zpomalit, koloběžka se přizpůsobí tomu, co od ní požadujete, zažijte pocit synergie a užijte si radost z rychlého a snadného pohybu.

Dva módy, mnoho možností

Existuje velká řada nastavení, které můžete využít, pak už se stačí pouze odrazit. Pomocí mobilní aplikace lze nastavovat jednotlivé parametry, díky kterým si přizpůsobíte chování koloběžky přímo vašim potřebám.
V režimu PEDELEC přidá elektrokoloběžka každému vašemu odrazu požadovanou sílu přípomoci a vy se tak budete moci pohybovat s nevídanou lehkostí. Pokud se vaše rychlost sníží na 6 km/h koloběžka tuto rychlost udržuje, jelikož se jedná o rychlost člověka při svižné chůzi, lze se tak snadno pohybovat mezi lidmi. Maximální rychlost přípomoci je 25 km/h.
Mód FUN přidává další funkci, udržuje totiž poslední dosaženou rychlost po dobu, kterou si určíte. Samozřejmě je využita taktéž asistence odrazu, jako při PEDELEC režimu. Součástí obou módů je také rekuperace elektrické energie, maximální rychlost přípomoci při módu FUN je 20 km/h.

Bez kabelů

Již žádná starost s kabely, žádné nechtěné poškození. Jedinečný systém založený na All-in-one řešení kdy je vše včetně senzorů a baterií umístěno v kompaktním elektro náboji s nominálním výkonem 250 W.

Bez registrace a pojištění

Režim Footbike Pedelec splňuje nejpřísnější německou legislativu pro elektrokoloběžky bez nutnosti registrace a pojištění!
*Požadavky legislativy se můžou pro konkrétní země lišit, vždy se tak informujte u příslušeného úřadu pro danou zem. Například v České republice lze využívat oba módy bez omezení.

Bezpečná a ovladatelná

Velké přední kolo zajistí snadný průjezd přes nerovnosti, komfort pak prémiové německé pneumatiky Schwalbe. Vylazená geometrie vycházející z mnohaletých zkušeností výroby koloběžek pro snadné ovládání a vysokou stabilitu je základním stavebním kamenem koloběžky. Již žádné kodrcání na malé nestabilní elektrokoloběžce. Brzdy Shimano pak poskytují perfektní brzdný výkon. Nyní si jízdu prostě budete užívat!
Detaily skládací elektrokoloběžky e-TOUR FOLD (E1)

Ovládání pomocí mobilní aplikace

Pomocí Bluetooth se snadno připojte k vašemu mobilní zařízení a můžete tak jednoduše sledovat rychlost, ujetou vzdálenost či vaši polohu. Celé nastavení probíhá v mobilní aplikaci, kde lze navolit jednotlivé parametry jako je Kick intensity (velikost dopomoci při odrazu), Assistance Duration (vzdálenost po kterou udržuje koloběžka rychlost) nebo Kers (rekuperace elektrické energie). Ke smartphonu lze napárovat více koloběžek a vždy si tak vybrat tu pravou. K jízdě však smartphone není nutný!
Vzhled mobilní aplikace, pomocí které se elektromotor nastavuje.

Rekuperace a rychlé nabíjení

Rekuperaci lze využívat při brždění či jízdě z kopce snadno tak můžete zpět dobít část vynaložené energie. Rychlost nabíjení se pohybuje pouze okolo 2 hodin a to s použitím standardní 2A nabíječky, takže zbytečně neopotřebováváte vaši baterii a zvládne tak i více než 1000 nabíjecích cyklů!

S dlouhým dojezdem

Díky propracovanému power managmentu a systému rekuperace zajišťuje kapacita lithiové baterie 160 Wh v módu PEDELEC dosahováno dojezdu i více než 50 km a v režimu FUN pak klidně přes 20 km. Samozřejmě vždy záleží na nastavení přípomoci, profilu trasy a hmotnosti jezdce.

Protáhněte svoje tělo

Zachovali jsme výtečné vlastnosti sportovní koloběžky. Díky tomu je jízda nejen rychlá a snadná, ale také si cestou protáhnete celé tělo a to bez zbytečné námahy. Chcete si cestou z práce máknout? Snižte výkon motoru, přepněte mód a udělejte něco pro své zdraví! Koloběžka protahuje a posiluje svaly, zlepšuje kondici kloubů a pomáhá proti bolesti zad.

Nízká hmotnost a vysoká nosnost

Nosnost koloběžky je konstruována až na 150 kg hmotnosti při dynamickém zatížení. Životnost koloběžek testujeme na naší unikátní automatické testovací stanici, kdy je simulována reálná jízda a sledováno únavové chování materiálu. Nízká hmotnost elektrokoloběžky zaručuje vynikající jízdní vlastnosti a manipulaci.
Těm kteří dočetli až sem nakonec děkujeme!!